Nadchodzące Szkolenia
Szkolenia List Navigation
Środki trwałe, nieruchomości inwestycyjne oraz wartości niematerialne i prawne w 2024 roku w ujęciu bilansowym i podatkowym
Cel szkolenia:
Prezentacja i analiza problematyki środków trwałych, wartości niematerialnych oraz nieruchomości inwestycyjnych zarówno w kontekście prawa bilansowego jak i podatkowego. Odrębność analizowanych kategorii ujawnia się zarówno w prawie bilansowym (UoR, KSR, MSR), jak również prawie podatkowym. W ramach szkolenia zaprezentowana zostanie analiza porównawcza zarówno pierwotnej wyceny, zmian w trakcie roku obrotowego, jak również wyceny dokonywanej w zamknięciu rocznym oraz zeznaniu podatkowym. Zostaną uwzględnione analizy w zakresie postanowienia KSR oraz różnice z MSR/MSSF. Przedstawiona zostanie również problematyka tworzenia podatków odroczonych wynikająca z różnic w ujęciu bilansowym i podatkowym. Odrębnej analizie zostanie poddana problematyka leasingu operacyjnego i finansowego oraz skutków różnic.
Dokumentacja cen transferowych w 2024 roku
Cel szkolenia:
• Przekazanie teoretycznej i praktycznej wiedzy w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych w 2024
• W trakcie szkolenia szczególny nacisk zostanie położony na przygotowanie uczestników szkolenia do samodzielnej i prawidłowej realizacji obowiązków związanych ze sporządzaniem dokumentacji cen transferowych w 2024r.
• Możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na przykładach.
• Okazja do zadawania własnych pytań prowadzącemu warsztat doradcy podatkowemu i radcy prawnemu.
• Wymiana doświadczeń z innymi Uczestnikami szkolenia.
Podatki 2024/2025 – zmiany w przepisach i bieżące problemy
Celem szkolenia jest zaprezentowanie uczestnikom najnowszych zmian w przepisach podatkowych oraz orzecznictw sądów administracyjnych i wyjaśnień organów podatkowych.
CZYTAJ DALEJ »Praktyczne aspekty sporządzania rachunku przepływów pieniężnych i jego wykorzystanie w ocenie kondycji finansowej
Cel szkolenia:
Prezentacja i analiza problematyki sporządzania rachunku przepływów pieniężnych w polskich warunkach gospodarczych wraz z jego wykorzystaniem w ocenie sytuacji finansowej jednostki. W ramach szkolenia zaprezentowana zostanie istota rachunku przepływów pieniężnych, jego struktura i sposoby prezentacji istotnych kategorii ekonomicznych (odsetki, różnice kursowe, dotacje, rezerwy, nieruchomości inwestycyjne, itd.). Zostaną uwzględnione w podstawowym zakresie postanowienia KSR oraz różnice z MSR/MSSF. Przedstawiona zostanie szczegółowa analiza możliwości wykorzystania rachunku przepływów pieniężnych w ocenie kondycji finansowej w zakresie płynności, faktycznej rentowności oraz zadłużenia. Odrębnej analizie zostaną poddane możliwości wykorzystania rachunku przepływów pieniężnych do ustalania ryzyka oszukańczych praktyk w rachunkowości.
Sprawozdanie finansowe wg MSR/MSSF
Cel szkolenia:
Celem szkolenia jest prezentacja i analiza problematyki prawa bilansowego zgodnie z MSR/MSSF w kontekście sporządzania e-sprawozdania finansowego i innych elektronicznych sprawozdań. W ramach szkolenia zaprezentowana zostanie istota wyceny zgodnej z MSR/MSSF jak również ujęcia w sprawozdaniu finansowym z uwzględnieniem skutków podatkowych. Uwzględnione w niezbędnym zakresie zostaną głównie postanowienia MSR/MSSF. Przedstawiona zostanie szczegółowa analiza m. in. korekt zasad i szacunków, wycen środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, odpisów aktualizacyjnych oraz rezerw itd. Odrębnej analizie zostaną konsekwencje wprowadzenie e-sprawozdań finansowych i innych dokumentów o charakterze elektronicznych.